/

Tłumaczenia aktów stanu cywilnego, dokumentów sądowych, notarialnych

Trzy są epoki w życiu człowieka: urodzenie, małżeństwo i śmierć, które stają się źródłem licznych jego stosunków względem rodziny, społeczeństwa i prawnych następstw. Dany akt stanu cywilnego rejestruje stan cywilny osoby poprzez urzędowe odnotowanie określonych zdarzeń. Akty stanu cywilnego stanowią wyłączny dowód zdarzeń w nich stwierdzonych, ich niezgodność z prawdą może być udowodniona jedynie w postępowaniu sądowym. W prawie polskim istnieją trzy rodzaje aktów stanu cywilnego:

  • akt urodzenia;
  • akt małżeństwa
  • akt zgonu.

W świetle przepisów, gdy osoba nie władająca językiem polskim musi stanąć przed polskim sądem, ma prawo skorzystać z usługi tłumacza przysięgłego ( tłumaczenie wypowiedzi sędziego, prokuratora, obrony oraz zeznania świadków), a także prawo by przekładano jej wypowiedzi. Tłumacz w takiej sytuacji jest niezbędny do rzetelnego przebiegu rozprawy. Jego usługi są niezbędne by oskarżony wiedział, co dzieje się w trakcie rozprawy oraz by mógł się bronić i wypowiadać.
Pomoc tłumacza potrzebna jest także we wszystkich tych sprawach, w których niezbędne są dokumenty, które oryginalnie powstały w innym języku, a także wtedy, gdy w charakterze świadka występuje osoba nie mówiąca po polsku.

 

rozmowy1
rozmowy1
rozmowy1

Zapraszamy do
składania zamówień online

Już teraz mogą Państwo zlecić nam tłumaczenie wybranego dokumentu lub tekstu, bez konieczności wychodzenia z domu. Wystarczy uzupełnić poniższy formularz zgłoszeniowy, a my w ciągu kilkunastu minut skontaktujemy się z Państwem udzielając wszelkich niezbędnych informacji, w godzinach urzędowania biura od poniedziałku do piątku w godz. od 8:00-17:00.

Kontakt

Biuro Tłumaczeń Translex BOCHNIA
ul. Kowalska 1/3
32-700 Bochnia, Polska
Mob. +48 509 740 857
Tel: +48 14 610 52 10

Biuro Tłumaczeń Translex BRZESKO
Plac Żwirki i Wigury 3 (II piętro, nad Bankiem BHP)
32-800 Brzesko, Polska
Tel: +48 660 790 474

X

Witaj! Mam na imię Magdalena - w czym mogę pomóc?


Możesz do nas zadzwonić albo...

...napisać wiadomość. Odpiszemy możliwie jak najszybciej!

Magdalena Całka
Project Manager

+48 660 790 474
biurobrzesko@translex.pl